Sıkça Sorulan Sorular

SoliPay Nedir?


SoliPay, anlaşmalı üniversite kampüslerinde fiziksel okul kimlik kartlarının dijitalleşmesini sağlayan bir mobil uygulamadır. SoliPay'e kayıt olan öğrencilerin okul kimlik kartları otomatik olarak uygulamaya tanımlanır. Bu sayede öğrenciler okul içerisinde yer alan turnikelerin tümünden akıllı telefonları ile geçiş sağlayabilir.
SoliPay Mobil Uygulamasını Akıllı Telefonuma Nasıl İndirebilirim?


Android cihazlar için Google Play uygulama marketinden, IOS cihazlar için ise Apple Store'dan uygulamayı indirebilirsiniz. İlgili marketlerde arama bölümüne SoliPay yazmanız yeterlidir. Ayrıca aşağıda uygulamamızın ilgili marketler için direkt linkini de bulabilirsiniz: Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=utarit.SoliPay&hl=en Apple Store: https://apps.apple.com/us/app/id1519403309
Okul Kimlik Kartımı Uygulamaya Nasıl Tanımlayabilirim?


SoliPay mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirdikten sonra yeni üyeler için yer alan üyelik başvuru ekranında gireceğiniz bilgiler ile okul kimlik kartınız uygulamaya otomatik olarak tanımlanır.
SoliPay Mobil Uygulamasını Kullanabilmek için Öğrenci Olmak Zorunlu mu?


SoliPay mobil uygulaması üniversite öğrencilerine ve personeline özel olarak geliştirilmiştir. Bu sebeple sadece anlaşmalı üniversitelerin öğrenci ve personelleri kullanabilir.
SoliPay Mobil Uygulaması Türkiye'de Bulunan Tüm Üniversitelerde Kullanılabiliyor mu?


SoliPay mobil uygulaması sadece anlaşmalı üniversite kampüslerinde kullanılabilmektedir. Üyelik başvuru ekranında yer alan üniversite listesinden anlaşmalı kampüslere ulaşabilirsiniz.
Neden SoliPay'in Tüm Özellikleri Uygulamaya Giriş Yaptığımda Gözükmüyor?


Üniversitelerin SoliPay mobil uygulamasında kullandığı özellikler farklılık gösterebilir. Üniversite yönetimleri kampüslerinde kullanmak istedikleri özellikleri bildirirler ve ilgili kampüs öğrencileri için sadece o seçenekler uygulamada gösterilir.
SoliPay'e Banka / Kredi Kartımı Tanımlamam Güvenli mi?


SoliPay, çoğunluk hissedarı Merkez Bankası olan Bankalar Arası Kart Merkez ile anlaşmalıdır. BKM (Bankalar Arası Kart Merkezi) 'nin BKM Express ürünü SoliPay uygulamasına entegre çalışır. Bu sayede kart bilgilerinizi uygulamaya tanımladığınızda biz dahil hiç kimse bu bilgileri göremez ya da ulaşamaz. Tüm bilgileriniz bizzat BKM tarafından saklanır ve korunur.
SoliPay Kart Nedir?


SoliPay kart mevcut okul kimlik kartlarının en güvenli ve en işlevsel modelidir. Mastercard ve Visa tabanlı SoliPay Kampüs Kartları sayesinde hem kampüs içinde, hem de kampüs dışında (gerek sanal, gerekse fiziksel Mastercard, Visa kabul eden dünyanın her yerinde) güvenle harcama yapabilirsiniz.
SoliPay Kart Kredi Kartı mı?


Hayır, SoliPay kart ön ödemeli bir karttır. Borçlandırma, gizli ücretler, faiz gibi hususlar SoliPay kartlarda bulunmamaktadır. Sadece önceden yatırdığınız paranız kadar harcama yapabilirsiniz.
SoliPay Kart Sahibi Olmak için Banka Müşterisi mi Olmam Gerekiyor?


Hayır, SoliPay kart sahibi olmak için hiçbir bankada hesabınız olmasına gerek yoktur. SoliPay kartlar ön ödemeli kartlardır ve banka müşterisi olmak gibi bir zorunluluk yoktur.

Kampüs kart, üniversite kampüs kart, akıllı kampüs kart sistemi, kampüs kart sistemi, ön ödemeli kart, üniversite kartı